2808605
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Ogólnie
854
823
6708
1677006
49079
82658
2808605

Facebook

 

Migawki

Kontakt

Witamy na stronie internetowej

parafii pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie!

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE

 

Komunia poza Mszą Świętą

Na prośbę wiernych udzielamy w naszym kościele Komunii poza Mszą Świętą codziennie od 6:00 do 20:00 (prosimy Księdza przebywającego w świątyni, bądź piszemy wiadomość na numer 510 215 530).

 

UWAGA! W związku z  przepisami epidemicznymi od soboty 27 marca:

 

* Na liturgii może przebywać łącznie maksymalnie 76 osób (66 w kościele, 10 w kaplicy). Nagłośnienie, organy i rzutnik tekstów w kaplicy są podłączone do kościoła, w niedzielę można również przebywać w kaplicy.

 

* Bezwzględnie należy zasłaniać usta i nos oraz zachowywać dystans (korzystajmy z dotychczasowych naklejek wskazujących miejsce, otwarta jest również część chóru, na której też zachowajmy dystans i postawę godną Mszy).

 

* Przypominamy, że przy wejściach do kościoła są bezdotykowe automaty dezynfekujące do rąk oraz bezdotykowe automaty z wodą święconą. Ławki w kościele i kaplicy są również dezynfekowane.

 

* Przypominamy, że codziennie transmitowane są Msze Święte. Szczegóły w zakładce Transmisja online. Wykorzystajmy transmisję szczególnie z myślą o starszych i chorych krewnych, znajomych, sąsiadach.

 

* Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane dla wszystkich wiernych archidiecezji lubelskiej i osób przebywających w tym czasie na jej terenie.

Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

 

KOMUNIA ŚWIĘTA

W naszym kościele Komunię Świętą można przyjmować na dwa sposoby:

 

* Komunia Święta do ust: ustawiamy się wzdłuż stopnia komunijnego przed prezbiterium, na klęcząco (osoby starsze i chore na stojąco), zachowujemy dystans.

 

* Komunia Święta na rękę: ustawiamy się procesyjnie w głównej nawie kościoła. Przed przyjęciem Ciała Pańskiego przyklękamy na chwilę (lub skłaniamy głowę) i w postawie stojącej przyjmujemy Świętą Hostię na rękę, po czym delikatnie wkładamy do swoich ust. Zachowujemy dystans.

UWAGA! Komunię Świętą na rękę należy absolutnie spożyć od razu przy księdzu! Odejście z Ciałem Chrystusa w ręce to niebezpieczeństwo grzechu profanacji Najświętszego Sakramentu. Bardzo prosimy, aby zwrócić na to uwagę.

 

 

 

TELEFON Z DOBRYM SŁOWEM

 

W obecnej sytuacji wiele osób może czuć się opuszczonymi i samotnymi. Jeśli ktoś ma potrzebę podzielenia się z księdzem swoimi obawami, trudnościami, problemami, może dzwonić na numer 510 215 530. Gdyby telefon nie odbierał, prosimy napisać sms.

Ks. Artur, proboszcz

 

 

UWAGA! POTRZEBNE OSOCZE I KREW!

 

Centrum Krwiodawstwa w Lublinie zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich osób, które przechorowały COVID19, o zgłaszanie się do siedziby przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8 w Lublinie, w celu oddania osocza. W tym trudnym czasie pandemii osocze ozdrowieńców ratuje życie osobom chorym na Covid19, będącym w ciężkim stanie.

Centrum apeluje też o oddawanie krwi, której stany w szpitalach są bardzo niskie.

Nie zwlekaj z decyzją, pomoc jest pilnie potrzebna! Więcej informacji na stronie rckik.lublin.pl lub pod numerem telefonu 509-169-059.

 

***

 

MODLITWA

 

* Kościół jest codziennie otwarty do osobistej modlitwy w godzinach 6:00 - 20:00.

(6:00 - 17:00 kaplica, 17:00 - 20:00 kościół)

 

* codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w tygodniu: 17:00 - 18:00 oraz 19:00 - 20:00

w niedziele: 17:30 - 18:00 oraz 19:00 - 20:00

POLECAMY

  SP Pallotti w Lublinie     Przemiana.pl