Facebook

 

Migawki

Kontakt

 


"Idźcie więc 
i nauczajcie wszystkie narody" 

(Mt 28, 19)


ZGROMADZENIE SIÓSTR MISJONAREK 
NMP KRÓLOWEJ AFRYKI

    Jest to zgromadzenie wybitnie misyjne. Afryka jest kontynentem, którym zajmujemy się w sposób szczególny. Aktualnie pracujemy w 17 krajach Afryki. Jesteśmy zakonnicami zaangażowanymi w misyjne dzieło Kościoła poprzez śluby zakonne: posłuszeństwa, czystości i ubóstwa.
   Obecnie jest nas 920 sióstr z 24 narodowości. Pochodzimy z różnych krajów Europy, Ameryki, Afryki. Do pracy misyjnej przygotowujemy się w domach formacyjnych istniejących głównie na terenie Europy i Afryki. Nasza jedyna w Polsce wspólnota ma dom w Lublinie na osiedlu Sławinek przy ulicy Powstańców Śląskich 30-32.
    Zamieszkałyśmy w budynku niewiele różniącym się od innych domów tej dzielnicy. Życzliwość, otwartość, chęć niesienia pomocy ze strony naszych sąsiadów jest dla nas wielką radością. Wielokrotnie dzielili się z nami wiedzą i bogatym, życiowym doświadczeniem.

  Dom jako budynek jest sprawą ważną, jednak istotę stanowi obecność sióstr tworzących wspólnotę.
   Żyjemy w grupach międzynarodowych. Wynika to z natury naszego powołania misyjnego. Żyjąc w ten sposób świadczymy o powszechności naszego powołania misyjnego. Nasze wspólnoty są znakiem, że życie ludzi z różnych kultur jest nie tylko możliwe, ale stanowi świadomy wybór. W ten sposób także kandydatki do naszego zgromadzenia przygotowują się na spotkanie z krajem, do którego będą wysłane. Wzajemna 
akceptacja różnorodności w lokalnej wspólnocie jest dobrym początkiem w dalszej formacji misyjnej.
  Przełożoną naszej wspólnoty jest siostra Maite, Hiszpanka. Zima jest dla niej wielkim wyzwaniem. Zawsze ciepło ubrana chroni się przed mrozem. W Polsce jest od dziewięciu lat. 
Bardzo lubi Polskę i Polaków. Ma za sobą 12 lat pracy z młodzieżą w Afryce.    
 Siostra Heidi od dwunastu lat mieszka w Polsce. Jako Niemkę ujmuje ją w Polsce: nasza gościnność, częste obdarowywanie kwiatami, pobożność i radość, których doświadczyła w czasie pieszych pielgrzymek. Według niej nasi mężczyźni to prawdziwi dżentelmeni. Ma za sobą długoletni pobyt w Afryce, gdzie zdolności, serce i wiedzę oddała pracy z dziećmi osieroconymi. Najdłużej pracowała w Algierii.    
  Od trzech lat  w lubelskiej wspólnocie jest siostra z Polski (dokładnie z Tarnawy k/Bochni) siostra Celina Natanek. Z bólem opuszczała piękną, gorącą Tanzanię, aby prowadzić animację misyjną w naszym kraju.
  W naszej wspólnocie jest także siostra Małgorzata Fudalej, Polka pochodząca z Karpnik k/Jeleniej Góry. Siostra Gosia studiuje, aby potem lepiej służyć ludziom Afryki.

   Powołanie misyjne jest wielką łaską. Jednak należy je najpierw odkryć, aby potem właściwie pielęgnować. Takie zadanie stoi przed Anią, która latem wyjedzie do Postulatu do Afryki.

Nasz dom jest wystarczająco duży.

 Także na Ciebie czeka miejsce w naszej wspólnocie, jeżeli czujesz, że jako młoda kobieta jesteś gotowa opuścić wszystko i głosić Chrystusa jako siostra misjonarka w Afryce.
 
  Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia muzeum misyjnego. Są w nim eksponaty z różnych krajów Afryki. Kaplica domowa zawiera również elementy afrykańskie. W naszym domu odbywają się w każdą czwartą sobotę miesiąca spotkania misyjne dla dziewcząt. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy - KARIBU.

 

 Nasz adres:
ul. Powstańców Śląskich 30-32 20-813 Lublin
tel. (81) 533-31-57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.siostrybiale.org


      
(dane personalne - kwiecień 2007)

 

POLECAMY

  SP Pallotti w Lublinie     Przemiana.pl