Meksyk – pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe. „Meksykańskie rekolekcje 2026”! (15 dni).

Miasto Meksyk – Guadalupe – płw. Jukatan – wypoczynek nad Morzem Karaibskim.

Data: 1-15 lutego 2026 r

Cena pielgrzymki: 11 000 zł + 1000 USD

Mexico City – Guadalupe – Teotihuacan – Oaxaca – Santa Maria del Tule – Mitla – Tehuantepec – El Sumidero – Zinacantán – San Juan Chamula – San Cristóbal – Wodospady Agua Azul – Palenque – Zatoka Meksykańska – Campeche – Becal – Celestun – Merida – Izamal – Chichén Itzá – Riviera Maya.

Opiekun duchowy wyjazdu:
ks. dr Artur Manelski (pallotyn) – proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie

Informacje oraz zapisy przez stronę internetową: www.dobrapielgrzymka.pl/meksykjukatan2026

Telefon: tel.: 695 324 999

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1 – niedziela, 1 lutego 2026

  • 00 – Msza Święta w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie.
  • 05 wylot z Warszawy do do Mexico City (lot liniami Air France z przesiadką w Amsterdamie).
  • 35 (czasu meksykańskiego) – przylot do Mexico City.
    Przywitanie przez naszego lokalnego przewodnika a następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie.

 

Dzień 2 – poniedziałek , 2 lutego 2026 – Ofiarowanie Pańskie

Miasto Meksyk – Plaza de Tres Culturas –  Bazylika w Guadalupe – Coyoacan Torre Latinoamericana

  • Śniadanie w hotelu.
  • Plac Trzech Kultur
    Wczesnym rankiem, po śniadaniu rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Zatrzymamy się przy Placu Trzech Kultur, który jest uznawany za tragiczne miejsce w historii Meksyku, gdzie podczas hiszpańskiego podboju w XVI wieku miała miejsce ostatnia bitwa o miasto. Również w tym miejscu, w klasztorze Świętego Jakuba spisano po raz pierwszy objawienia guadalupańskie, zatytułowane „Nican Mopohua” nazywane przez niektórych „Indiańską Ewangelią”.
  • Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
    Nawiedzenie i zapoznanie się religijnym sercem Meksyku, którym jest miejsce objawień Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Jest to najczęściej odwiedzane sanktuarium w tej części świata. Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Bazylikę w Guadalupe aż cztery razy. To właśnie tu, w grudniu 1531 roku Najświętsza Panienka ukazała się Indianinowi Juanowi Diego, który został kanonizowany przez Jana Pawła II w roku 2002. Poznamy dogłębnie historię i rozwój kultu guadalupańskiego. Wejdziemy na wzgórze objawień i przespacerujemy się jego pełnymi zieleni ogrodami. Poznamy Nową i Starą Bazylikę, Parafię Indian i Kaplicę Źródełkową. Będziemy mieć czas na osobistą modlitwę i zakup pamiątek religijnych. Msza święta kompleksie sanktuarium w Guadalupe.
  • Coyoacan
    Przejazd na południe miasta na Coyacan – jedna z 16 dzielnic Meksyku, gdzie zwiedzimy muzeum Błogosławionej Conchity Cabrera de Armida (1862-1937), żony i matki dziewięciorga dzieci, mistyczki a zarazem działaczki katolickiej i założycielki kilku zgromadzeń i stowarzyszeń katolickich, pomagającej Kościołowi podczas prześladowań ze strony rządu meksykańskiego (tzw. wojny Cristeros). Poznamy historię jej życia i dom, w którym spędziła większą część swego życia. Nawiedzimy również kaplicę, gdzie znajduje się jej grób. Msza Święta w kaplicy.

    Wspólny spacer po Coyoacanie, tzn. „Miejscu Koyotów”, klimatycznej dzielnicy z kolorową kolonialną zabudową. Poznamy z zewnątrz dom Hernana Corteza (obecnie urząd dzielnicy) i kościół Św. Jana Chrzciciela.

    Czas wolny i możliwość zakupu pamiątek na miejscowym targu, chwila na kawiarenkę lub skosztowanie meksykańskiego jedzenia sprzedawanego na ulicy.
  • Torre Latinoamericana – 182 m (dla chętnych)
    Wieczorny wjazd na wieżę widokową – Torre Latinoamericana – 182 m

    Nocleg w mieście Meksyk. 


Dzień 3 – wtorek, 3 lutego 2026

Miasto Meksyk – Plac Konstytucji – Muzeum bł. o. Pro – Bazylika – Piramidy Teotihuacan

  • Śniadanie w hotelu.
  • Starówka miasta Meksyk
    Spacer po Starówce miasta Meksyk: poznamy rynek Zocalo, Pałac Arcybiskupa w którym miało miejsce ukazanie się cudownego wizerunku Matki Bożej na tilmie Indianina Juana Diego. Nawiedzamy Katedrę z figurą Pana Jezusa od Trucizny i pomnikiem Św. Jana Pawła II, Pałac Narodowy, który obecnie pełni funkcję siedziby administracyjnej a zarazem rezydencji prezydenta Meksyku, a także ruiny Templo Mayor, pozostałości po stolicy Azteków, które obejrzymy z punktu widokowego.
  • Muzeum bł. Ojca Pro
    O. Pro, jezuita, był ofiarą prześladowań Kościoła w Meksyku na początku XX wieku podczas Cristiady. Pomimo zakazów, ksiądz Pro odprawiał potajemnie Msze Święte. Został oskarżony o konspirację antyrządową i rozstrzelany w 1927 roku. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w roku1988.  Proces kanonizacyjny ojca Pro jest w toku.Po śniadaniu udamy się do muzeum bł. O. Pro – jednego z męczenników Cristiady.
  • Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
    Msza Święta w Bazylice lub w którymś z kościołów w kompleksie Guadalupe.
  • Piramidy Teotihuacan 
    W południe udamy się do piramid Teotihuacan, starożytnych ruin z pierwszych wieków naszej ery, które uznawane są za kolebkę cywilizacji indiańskich z Mezoameryki. Cywilizacje te rozkwitły na półpustynnym terenie, gdzie główną roślinność stanowiły agawy i opuncje. Przespacerujemy się Aleją Zmarłych, zobaczymy Pałac Ptaka-Motyla, Piramidę Księżyca i Piramidę Słońca. Odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu czyli szkliwa wulkanicznego. Poznamy do czego i w jaki sposób można wykorzystać agawy i opuncje. Skosztujemy lokalnych napojów na bazie liści i owoców opuncji i agawy. Obiadokolacja w okolicy piramid.

    Powrót na nocleg w mieście Meksyk.

  • Dzień 4 – środa, 4 lutego 2026

Miasto Meksyk – Bazylika – Oaxaca

  • Śniadanie w hotelu.
  • Poranna Msza Święta w kompleksie Bazyliki.
  • Oaxaca
    Długi przejazd obrośniętą kaktusami drogą do położonego przy Drodze Panamerykańskiej, na wysokości 1500 m n.p.m. miasta Oaxaca.

    Wieczorny spacer po mieście.
  • Kolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

 

Dzień 5 – czwartek, 5 lutego 2026

OaxacaMitla Tehuantepec

  • Śniadanie w hotelu.
  • Zwiedzanie miasta Oaxaca : Kościół Św. Dominika, główny plac miasta oraz kościół katedralny. Wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady.
  •  
  • Mitla
    Msza Święta w lokalnym kościółku. Po Mszy Świętej, w ramach czasu wolnego możliwość obejrzenia miejscowego targowiska z prawdziwymi lokalnymi wyrobami o umiarkowanych cenach.

    Dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia historycznego centrum religijnego i nekropolii władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi kamiennymi mozaikami – dodatkowa opłata (kilka dolarów)

    Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem.

    Obiad.
  • Dalszy przejazd przez góry oraz kolacja i nocleg w hotelu w Tehuantepec.

Dzień 6 – piątek, 6 lutego 2026

TehuantepecEl Sumidero – Zinacantán – San Juan Chamula – San Cristóbal

  • El Sumidero
    Ok. 4.30 rano wyjazd z hotelu. Śniadanie w postaci suchego prowiantu na drogę. Długa podróż (ok. 320 km) w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych stanów Meksyku. W ciągu dnia rejs szybkimi łodziami rzekąGrijalva pośród majestatycznych zboczy Kanionu Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości (ok. 1,5 godz.). W czasie rejsu możliwość podziwiania niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i wielu gatunków egzotycznych ptaków.
  • Zinacantan
    Indiańska wioska Zinacantan – wizyta w jednym z domów rodziny Majów w Zinacantan. Msza Święta w lokalnym kościele lub gościnnie w jednym z indiańskich domów.
  • San Juan Chamula
    Indiańska wioska San Juan Chamula – kulturowe zwiedzanie synkretycznego indiańskiego miejsca kultu w San Juan Chamula.
  • San Cristóbal de las Casas
    Przyjazd do San Cristóbal de las Casas – miasta położonego w górach na wysokości ponad 2000 metrów w centralnej części stanu Chiapas. Jest to jedno z Pueblos Mágicos czyli tzw „Magicznych Miasteczek. Wieczorny spacer po miejscowości.

    Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristóbal de las Casas.

Dzień 7 – sobota, 7 lutego 2026

San Cristóbal de las CasasWodospady Agua Azul – Palenque

Wyjazd z hotelu o 3 nad ranem a następnie długa podróż górskimi drogami w kierunku położonego w środku dżungli miasta oraz Parku Narodowego Palenque. Po drodze Msza Święta oraz śniadanie w dżungli wśród malowniczych górskich krajobrazów.

  • Wodospady Agua Azul
    Przystanek przy malowniczych wodospadach Agua Azul – uwaga: w zależności od warunków czasowych związanych z przejazdem. Otoczone tropikalną roślinnością Agua Azul to około 500 wodospadów powstałych dzięki zbiegowi trzech rzek, których nasycona minerałami woda ma wyjątkowy niebieski kolor. Czas wolny na kąpiel, spacery i zakupy na lokalnych straganach. Obiad w restauracji.
  • Palenque
    Palenque – miasto (43 tys.) w pobliżu dżungli oraz nazwa parku narodowego i jednego z najciekawszych stanowisk archeologicznych odsłaniających pozostałości dawnego miasta Majów.

    Kolacja i pierwszy z dwóch noclegów w hotelu w Palenque

Dzień 8 – niedziela, 8 lutego 2026

  • Palenque
    Po Mszy Świętej w hotelu oraz po śniadaniu zwiedzamy Palenque, jedną z najpiękniejszych stref archeologicznych w Meksyku. Zobaczymy Pałac Gubernatora, Świątynię Inskrypcji i Wzgórze Świątynne. Zejdziemy schodami, pośród bujnej roślinności i rwącego strumienia, przez Łaźnie Królowej.
  • Po południu, dla chętnych wspólne wyjście na lokalny targ, gdzie mieszkańcy zaopatrują się w produkty spożywcze. Miejsce rzadko odwiedzane przez turystów.
  • Do wieczora czas na popołudniowy odpoczynek w hotelowym ogrodzie z basenem.
  • Kolacja i nocleg w Palenque

Dzień 9 – poniedziałek, 9 lutego 2026

Palenque – Zatoka Meksykańska – Campeche

  • Zatoka Meksykańska
    Po Mszy Świętej i śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż Zatoki Meksykańskiej. Po drodze zatrzymamy się na krótki odpoczynek oraz kąpiel na przepięknym wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. Obiad w restauracji przy plaży.
  • Campeche
    Przyjazd do Hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer przepięknymi, kolorowymi uliczkami Campeche. Campeche to urocze kolonialne miasto położone nad Zatoką Meksykańską i stolica stanu o tej samej nazwie. Starówka Campeche wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto zajrzeć do katedry pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. W murach starówki stoi również kościół pw. Świętego Imienia Jezus, gdzie trwa nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Nocleg w hotelu w Campeche.

Dzień 10 – wtorek, 10 lutego 2026

Campeche – Becal – Celestun – Merida

  • Becal
    Po śniadaniu, udajemy się w kierunku stanu Jukatan.
    Po drodze wstąpimy do majańskiej wioski Becal.
    Msza Święta w małym lokalnym kościółku w stylu kolonialnym.
    W miejscowości tej poznamy też proces wyplatania kapeluszy typu „panama”.
  • Celestún
    Celestún – małe rybackie miasteczko obok rezerwatu biosfery Ría Celestún
    Przesiadamy się na łodzie i udajemy się na wyprawę w poszukiwaniu różowych flamingów. Przepłyniemy też pod tunelem lasu namorzynowego.
  • Merida
    Merida – stolica stanu Jukatan. Miasto zbudowane w XVI w na ruinach miasta Majów zdobytego przez jednego z konkwistadorów.

    Wieczorny spacer po centrum Méridy zwanej też „Białym Miastem”.
  • Kolacja i nocleg w Meridzie. 

Dzień 11 – środa, 11 lutego 2026

Merida – Izamal – Chichén Itzá – Riviera Maya

  • Izamal
    Po śniadaniu, przejazd do cichego i urokliwego kolonialnego miasteczka Izamal – tzw. „żółtego miasta”. W języku Majów Izamal oznaczało „rosa z nieba”. W okresie prekolumbijskim miasto było znaczącym ośrodkiem kultury Majów. Obecnie w Izamal można podziwiać wspaniały szesnastowieczny franciszkański kompleks klasztorny zbudowany na szczycie jednej z piramid. To właśnie na jego dziedzińcu, 11 sierpnia 1993 roku nasz Ojciec Święty Jan Paweł II spotkał się z przedstawicielami grup etnicznych Indian obu Ameryk. Tutaj również nasz papież dokonał koronacji wizerunku Naszej Pani z Izamal, patronki Jukatanu.

    Msza Święta w Izamal.
  • Chichén Itzá
    Zwiedzanie strefy archeologicznej Chichén Itzá,  wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2007 roku uznawanej za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W tym dawnym mieście Majów poznamy między innymi, piramidę Kukulkana, ogromne boisko do rytualnej gry w piłkę, którą niegdyś praktykowali Indianie, a także cenotę, w której składali oni ofiary. 
  • Kąpiel w cenocie
    Po zwiedzaniu, dla chętnych czas na kąpiel w specjalnie do tego dostosowanej cenocie – naturalnej studni krasowej utworzonej w skale wapiennej.
  • Riviera Maya – przyjazd do hotelu nad Morzem Karaibskim
    Kolacja i nocleg w hotelu (all inclusive).

Dzień 12 – czwartek, 12 lutego 2026

  • Hotel – all invlusive

    Msza Święta w hotelu w godzinach porannych.

    W ciągu dnia wypoczynek przy szumie fal Morza Karaibskiego w formule all inclusive.

Dzień 13 – piątek, 13 lutego 2026

  • Hotel – all invlusive

    Msza Święta w hotelu w godzinach porannych.

    W ciągu dnia wypoczynek przy szumie fal Morza Karaibskiego w formule all inclusive.

Dzień 14 – sobota, 14 lutego 2026

  • Hotel – all invlusive

    Msza Święta w hotelu w godzinach porannych.

    12.00 – oddanie kluczy od pokoi. Do odjazdu możemy korzystać z all inclusive.

    13.00 – transfer na lotnisko w Cancún i wylot do Polski (via Amsterdam) liniami KLM.

Dzień 15 – niedziela, 15 lutego 2026

  • Przylot do Polski. Planowane lądowanie w Warszawie g. 12.00.
  • Jeżeli będzie taka możliwość, wspólna Msza Święta w kaplicy lotniskowej.

CENA PIELGRZYMKI OBEJMUJE:

  • opiekę duszpasterską
  • obsługę pilotów i przewodnika w języku polskim
  • przelot liniami KLM – w czasie lotu podawane są 2 posiłki
  • bagaż na osobę:
    – podręczny (standardowy bagaż podręczny: 55 x 35 x 25 cm) + mały bagaż podręczny (torebka, torba na laptopa itp.): 40 x 30 x 15 cm – razem waga obu bagaży podręcznych nie może przekraczać 12 kg
    – duży bagaż rejestrowany – waga do 23 kg (Maksymalne wymiary jednej sztuki bagażu wynoszą 158 cm – szerokość X + wysokość Y + głębokość Z)
    – bagaż rejestrowany (duży) nadawany jest w Warszawie i odbierany po wylądowaniu w Meksyku. W drodze powrotnej nadawany jest w Cancun i odbierany dopiero w Warszawie.
  • 13 noclegów – zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Osoby, które podróżują samotnie będą w pokoju z osobą tej samej płci i w miarę możliwości w zbliżonym wieku.
  • + 13 śniadań i 13 obiadokolacji w Meksyku – napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne (z wyjątkiem hotelu nad Morzem Karaibskim, gdzie jest zapewniony serwis all inclusive)
  • przejazdy w Meksyku autokarem wyposażonym w klimatyzację
  • ubezpieczenie obejmujące KL i NNW – szczegóły poniżej
  • opłaty i bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
  • koszty zwyczajowych napiwków dla obsługi w Meksyku.

OPŁATY DODATKOWE – opcja:

  • Możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego. Dodatkowa opłata płatna na miejscu u pilota: ok. 600 USD – wymagana jest wcześniejsza informacja
  • Napoje do obiadów lub obiadokolacji (z wyjątkiem hotelu, gdzie jest obsługa all inclusive)
  • Opłaty za punkty programu „dla chętnych” np. wjazd na wieżę widokową Torre Latinoamericana w Mexico City – koszt ok. 15 dolarów ) czy zwiedzanie w ramach czasu wolnego historycznego centrum religijnego w Mitli (kilka dolarów)
  • Jeżeli komuś zależy, aby ubezpieczyć się na wypadek zdarzeń nieprzewidzianych może zakupić sobie ubezpieczenie w dowolnej agencji ubezpieczeniowej. Ważne, aby dokonać zakupu ubezpieczenia niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dokonania pierwszej płatności za wyjazd. Najlepiej skontaktować się z wybraną firmą ubezpieczeniową przed wpłatą zaliczki.

 

Informacje oraz zapisy przez stronę internetową: www.dobrapielgrzymka.pl/meksykjukatan2026

Telefon: tel.: 695 324 999

 

 

Już po raz drugi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ma zaszczyt organizować lubelską edycję Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie to ma na celu ewangelizację oraz promocję różnych form rodzinnie spędzonego czasu.

Z uwagi na panujące warunki, w tym roku podjęliśmy decyzję o zmianie formuły Orszaku z radosnego przemarszu, na grę miejską. Będzie się ona składała z kilkunastu stacji nawiązujących do wydarzeń biblijnych, przy których uczestnicy będą mogli brać udział w związanych z nimi konkurencjach.

Całe wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia. W Lublinie rozpocznie się w Archikatedrze o 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. 

Uczestnicy następnie zgłoszą się do rejestracji, by otrzymać regulamin wydarzenia i mapy. Z powodu obostrzeń grupy będą maksymalnie pięcioosobowe. Każda z drużyn będzie przechodziła trasę w swoim tempie i w dowolnie wybranej kolejności punktów. Wydarzenie zakończy się o 13.00.  

W ułatwieniu współpracy między nami i budowania jedności prosimy o informację, jeśli Orszak odbywa się w Księdza parafii. Z chęcią też w tym pomożemy m.in. przez udostępnienie naszego scenariusza. Jednocześnie zapraszamy po odbiór i rozprowadzenie wśród parafian darmowych prezentów orszakowych (pakiet składa się z 300 koron i 100 śpiewników). 

Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie stworzy przestrzeń do bezpiecznej zabawy, która będzie też okazją do przypomnienia  i utrwalenia wiedzy związanej z wydarzeniami zawartymi w Biblii.

Z poważaniem,

Bartosz Urbaś

Zastępca prezesa KSM AL, Koordynator projektu

ks. Krzysztof Krzaczek

Asystent kościelny KSM AL

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

 

Zwracam się do Księdza Proboszcza jako lidera lokalnej społeczności zaznajomionego z lokalnymi problemami Państwa Parafii oferując wsparcie naszego Ośrodka. W naszej pracy wspieramy pacjentów bez względu na rodzaj uzależnienia. Naszą pomoc kierujemy do osób uzależnionych od alkoholu, leków, narkotyków, hazardu, pornografii czy innych uzależnień behawioralnych.

Dysponujemy w tym momencie możliwością rozpoczęcia leczenia bez oczekiwania w kolejkach w ramach Dziennego Oddziału Uzależnień. Jest to dobry początek leczenia skoncentrowany na intensywnej pracy terapeutycznej przy jednoczesnym utrzymaniu osoby uzależnionej w jej środowisku rodzinnym. Zajęcia odbywają się w dni robocze od 8.00 do 15.30, za pobyt przysługuje zwolnienie lekarskie, a podopieczni otrzymują w tym czasie wyżywienie. Pobyt w Oddziale trwa osiem tygodni. Po jego ukończeniu możliwa jest dalsza praca indywidualna z terapeutą uzależnień w ramach naszych Poradni.

 Jednocześnie oferujemy naszą pomoc i specjalistyczne wsparcie dla potrzeb Państwa społeczności. Jako ośrodek zapewniamy opiekę lekarzy psychiatrów, terapeutów uzależnień i psychologów nie tylko dla osób uzależnionych. Posiadamy programy dla osób współuzależnionych i dorosłych dzieci alkoholików dostępne nieodpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jesteśmy również otwarci na inne potrzeby Państwa Parafii w zakresie problematyki uzależnień.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu dostępnym też dla naszych pacjentów – 81 744-22-28 lub 81 728-63-73.

Placówka znajduje się na ul. Abramowickiej 4B w Lublinie i jest częścią Szpitala Neuropsychiatrycznego.

Śpiewnik na procesję Bożego Ciała

 

Zapraszam Was do skorzystania z wirtualnej wersji śpiewnika na procesję Bożego Ciała.

Śpiewnik można pobrać na komputer i wydrukować, lub otworzyć plik na smartfonie / tablecie, lub wykorzystać otwartą stronę w przeglądarce smartfona.

 

Otwórz śpiewnik (plik .pdf)

 

Uwielbiajmy śpiewem dobrego Boga za dar Eucharystii - największy cud na tym świecie!

 

Karol Kowalski - organista

 

ODPOWIEDZI PRZY OŁTARZACH

OŁTARZ 1.

...Na podobieństwo Melchizedeka. Alleluja!

OŁTARZ 2.

...Aby uwiecznić pamięć swoich cudów. Alleluja!

OŁTARZ 3.

...Kto go spożywa, będzie żył na wieki. Alleluja!

OŁTARZ 4.

...I wezwę Imienia Pańskiego. Alleluja!

 

1.Twoja cześć chwała, nasz wieczny Panie, *

na wieczne czasy * niech nie ustanie!

2.Tobie dziś dajem * z rzeszą tych ludzi *

pokłon i pienie, * my Twoi słudzy.

3.Dziękując wielce * Twej wielmożności *

Za ten dar zacny * Twej wszechmocności,

4. Żeś się darował * nam, nic niegodnym, *

W tym Sakramencie * nam tu przytomnym.

5.Raczyłeś zostać * w takiej postaci, *

Nie szczędząc siebie * dla nas, swych braci.

6.Ciało Twe święte, * co krzyżowali, *

I Krew najświętszą, * którą przelali.

7. Przyszedłszy na świat, * Pan wiecznej chwały, *

Użyłeś wiele * nędzy niemałej.

8. Dałeś się potem * z wielkiej miłości *

Na męki srogie * bez wszej litości.

9.Wstępując potem * do chwały wiecznej *

Zostawiłeś nam * ten to dar zacny.

10.Na co my patrząc * w tym Sakramencie, *

Z pociechą wielką * serce nam rośnie.

11.Tobie my, Boże * teraz śpiewamy, *

Przed Twą światłością * nisko padamy.

12.Użycz nam łaski, * Wszechmocny Boże, *

Bez Twej pomocy * człek nic nie może!

 

2.Idzie idzie Bóg prawdziwy,

idzie Sędzia sprawiedliwy. *

Stańmy wszyscy pięknym kołem *

i uderzmy przed Nim czołem!

2.Idzie, idzie Bóg łaskawy, * 

idzie Twórca wszego prawy. *

3.Idzie, idzie Król przemożny, * 

idzie Pan wielce wielmożny. *

4.Idzie, idzie światłość wieczna, *

idzie ku nam Moc przedwieczna. *

5.Idziesz, idziesz, miły Panie, *

a gdzie Twój majestat stanie, *

niechaj tam, stanąwszy kołem, *

na wiek wieków bijem czołem!

 

3.Jezusa ukrytego mam w Sakramencie czcić, * wszystko oddać dla Niego, * Jego miłością żyć. * On się nam daje cały, * z nami zamieszkał tu. *  Dla Jego boskiej chwały * życie poświęćmy Mu! *  Wiarą ukorzyć trzeba * zmysły i rozum swój, *  bo tu już nie ma chleba - * to Bóg, to Jezus mój!

2.Tu Mu ciągle Hosanna * śpiewa anielski chór, *  a ta cześć nieustanna * to dla nas biednych wzór.  Dzielić z nami wygnanie * Jego rozkosze są, * niechże z Nim przebywanie * będzie radością mą! * On wie, co udręczenie, * On zna, co smutku łzy. * Powiem Mu swe cierpienie * bo serce z bólu drży.

3.O Niebo mojej duszy, * najsłodszy Jezu mój! * Dla mnie wśród ziemskiej suszy * Tyś szczęścia pełen zdrój. * Tyś w Wieczerniku siebie * raz tylko uczniom dał, * w ołtarzu się jak w niebie * powszednim chlebem stał. * Chciałbym tu być aniołem, * co śpiewa ciągle cześć. * Z rozpromienionym czołem * Tobie swe serce nieść!

 

4.Kłaniam się Tobie, przedwieczny Boże,

Którego niebo objąć nie może! * 

Ja proch mizerny, przed Twą możnością, * 

z wojskiem Aniołów klękam z radością!

2.Tu Stwórcę swego wiarą wyznaję, * 

kocham serdecznie, pokłon oddaję. * 

Cieszę się wielce z Twej boskiej chwały, * 

niech Ci się kłania z niebem świat cały.

3.Dziękuję za to, żeś się zostawił *

W tym Sakramencie, abyś nas zbawił. *

Za Twoje łaski tu wyświadczone *

odbieraj od nas serca skruszone.

4.Przed tronem Twoim serca składamy, * 

oto pokornie wszyscy wołamy: * 

Błogosław Panie, swemu stworzeniu, * 

broń od nieszczęścia, ciesz w utrapieniu.

5.Przed oczy Twoje nędzę stawiamy, * 

ratuj, niech pomoc od Ciebie mamy. * 

Tyś Bogiem naszym, pięknością wieczną, * 

bądź i obroną zawsze skuteczną.

6.Zostawaj z nami, póki żyjemy, * 

w tym Sakramencie niech Cię wielbimy. * 

A gdy się zbliży z ciałem rozstanie, * 

Twym świętym Ciałem zasil nas, Panie!

 

5.Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa, *

w której Jezus Chrystus Bóstwo ukrywa. *

Witaj Jezu, Synu Maryi! *

Tyś jest Bóg prawdziwy * w świętej Hostyi!

2.Bądźże pozdrowione, drzewo żywota! 

Niech kwitnie niewinność, anielska cnota.

3.Bądźże pozdrowiony, Baranku Boży! 

Zbaw nas, gdy miecz Pański na złych się sroży.

4.Bądźże pozdrowiony, Anielski Chlebie! 

W tym tu Sakramencie wielbimy Ciebie!

5.Bądźże pozdrowiona, święta Krynico,

Serce przenajświętsze, łaski świątnico!

6.Bądźże pozdrowiony, Boski Kapłanie,

Przyjm nasze ofiary, usłysz błaganie.

7.Bądźże pozdrowiona, żywa Ofiaro,

Broń nas przed doczesną i wieczną karą!

8.Bądźże pozdrowiony, Dobry Pasterzu,

Tyś dał duszę swoją za nas na krzyżu.

9.Bądźże pozdrowiony, wszechmocny Boże!

Już Cię kocham szczerze, jak serce może!
 

6.U drzwi Twoich stoję, Panie 2x *

czekam na Twe zmiłowanie. 2x *

Któryś pod postacią chleba, 2x *

prawdziwy Bóg jesteś z nieba. 2x

W tej Hostyi jest Bóg żywy, *

choć zakryty, lecz prawdziwy. *

W tym Najświętszym Sakramencie *

z nieba stawa w tym momencie.

Jak wielki cud Bóg uczynił, *

gdy chleb w Ciało swe przemienił. *

A nam pożywać zostawił, *

ażeby nas przez to zbawił.

Święty Mocny Nieśmiertelny, *

w majestacie swym niezmierny! *

Aniołowie się lękają, * 

gdy na Jego twarz patrzają.

Wszyscy niebiescy duchowie, *

lękają się  i królowie. *

Niebo, ziemia ani morze *

pojąć, co jest Bóg, nie może.

Żaden z wojska anielskiego *

nie dostąpi nigdy tego, *

czego człowiek dostępuje, * 

Ciało i Krew, gdy przyjmuje.

Kłaniam się Tobie samemu, *

bądź miłościw mnie grzesznemu! *

Niechaj żyję z Tobą, Panem, *

aż na wieki wieków. Amen!

 

7.CIEBIE, BOGA, WYSŁAWIAMY! * Tobie, Panu, wieczna chwała! * Ciebie, Ojca, niebios bramy, * Ciebie wielbi ziemia cała!

2.Tobie wszyscy Aniołowie, * Tobie Moce  i Niebiosy, * Cheruby, Serafinowie, *  ślą wieczystej pieśni głosy:

3.Święty, Święty nad świętymi, * Bóg Zastępów, Król łaskawy! * Pełne niebo z kręgiem ziemi * majestatu Twojej sławy!

4.Apostołów Tobie rzesza, * chór Proroków pełen chwały, * Tobie hołdy nieść pośpiesza Męczenników orszak biały.

5.Ciebie, poprzez okrąg ziemi * z głębi serca, ile zdoła, * głosy ludów zgodzonymi * wielbi święta pieśń Kościoła.

6.Niezmierzonej Ojca chwały, Syna Słowo wiekuiste, * z Duchem wszechświat  wielbi cały, * Królem chwały Tyś, o Chryste!

7.Tyś Rodzica Syn z wiek wieka, * by świat zbawić swoim zgonem, * przyoblókłszy się w człowieka, nie wzgardziłeś Panny łonem.

8.Tyś pokruszył śmierci wrota, * starł jej oścień w męki dobie * i rajskiego kraj żywota * otworzyłeś wiernym sobie.

9.Po prawicy siedzisz Boga, * w chwale Ojca,  Syn jedyny, * lecz gdy zagrzmi trąba sroga, * przyjdziesz sądzić ludzkie czyny.

10.Prosim słudzy łask niegodni: * wspomóż, obmyj grzech, co plami, * gdyś odkupił nas od zbrodni * drogiej swojej Krwi strugami.

11.Ze świętymi w blaskach mocy * wiecznej chwały zlej nam zdroje, * zbaw o Panie lud sierocy, * błogosław dziedzictwo swoje!

12.Rządź je, broń po wszystkie lata * prowadź w niebios błogie bramy. * My w dzień każdy, Władco świata, * Imię Twoje wysławiamy!

13.Po wiek wieków nie ustanie * pieśń, co sławi Twoje czyny. * O, w dniu onym racz nas, Panie, * od wszelakiej ustrzec winy!

14.Zjaw swą litość w życiu całym *  tym, co żebrzą Twej opieki. * Tobie, Panie, zaufałem, * nie zawstydzę się na wieki!

 

8.Jezu, miłości Twej * ukryty w Hostii tej *  wielbimy cud. * Żeś się Pokarmem stał, *  żeś nam swe Ciało dał, * żeś skarby łaski zlał *  na wierny lud.

2.Dla biednych stworzeń Twych,*co ostrzem grzechów swych * zraniły Cię, * włócznią,  co w boku tkwi, * otwierasz Serca drzwi, * by w Twojej boskiej Krwi * obmyły się.

3.I w Boskim Sercu tam * schronienie dajesz nam,* o Jezu mój, * aby nas żądłem swym * wróg nasz nie dotknął w nim, * by się przed piekła złem *  lud ukrył Twój.

4.Twe Serce tronem łask * i miłosierdzia blask * w Nim świeci się. * Panie, Ty widzisz sam, * jak bardzo ciężko nam, *  więc grzesznym pozwól tam * przytulić się!

 

9.Pójdź do Jezusa, do niebios bram, *

W Nim tylko szukaj pociechy tam. *

On cię napoi Krwią swoich ran, *

On Ojciec, Lekarz, Pan. 

Słuchaj Jezu, jak Cię błaga lud! *

Słuchaj, słuchaj, uczyń z nami cud!

Przemień o Jezu, smutny ten czas, *

o Jezu, pociesz nas!

2.Że z nami jesteś, pozwól to czuć, *

nadzieję  naszą omdlałą wzbudź! *

Daj przetrwać mężnie prób ziemskich czas, *

o Jezu, pociesz nas!

3.Gdy nas otoczy krzyżowy cień, *

daj przy ołtarzu w smutny ten dzień *

znaleźć ochłodę, męstwo i wzór *

w Tobie, o Jezu mój!

 

10.O niewysłowione szczęście zajaśniało,

gdy Słowo wcielone Serce swe nam dało. 

Cud Boskiej miłości o duszo ludzka głoś! * 

Ku wiecznej światłości dźwięki twej pieśni wznoś!

2.Jakież na tej ziemi * skarby posiadamy:

Bóg mieszka z grzesznymi, * Serce Jego mamy!

3.Miłość świat ten cały * w niebo przemieniła,

Gdy w tej Hostii małej * Serce Boże skryła.

4.O anielskie chóry, * o wybrani Pana!

Przyjdźcie z niebios góry * upaść na kolana!
 

11.Panie dobry jak chleb,

bądź uwielbiony od swego Kościoła,

bo Tyś do końca nas umiłował, 

do końca nas umiłował.

1.Tyś na pustkowiu chleb rozmnożył, Panie, *

byśmy do nieba w drodze nie ustali. * 

Tyś stał się manną wędrowców przez ziemię, * 

dla tych, co dotąd przy Tobie wytrwali.

2.Ziarna zbierzemy, odrzucimy chwasty, * 

bo łan dojrzewa, pachnie świeżym chlebem. 

Niech ziemia nasza stanie się ołtarzem, * 

a chleb Komunią dla spragnionych Ciebie.

3.Ty nas nazwałeś swymi przyjaciółmi, *

Jeśli spełnimy, co nam przykazałeś, * 

Cóż my bez Ciebie, Panie, uczynimy? * 

Tyś naszym Życiem i Oczekiwaniem.

4.Tyś za nas życie swe na krzyżu oddał, * 

a w znaku chleba z nami pozostałeś, * 

i dla nas zawsze masz otwarte Serce, * 

bo Ty do końca nas umiłowałeś.

 

12.Kochajmy Pana, bo Serce Jego *

żąda i pragnie Serca naszego. *

Dla nas Mu włócznią rana zadana,

Kochajmy Pana, kochajmy Pana!

2.O pójdź do Niego wszystko stworzenie, *

Sercu Jezusa złóż dziękczynienie *

i swoje  przed Nim zegnij kolana. *

Kochajmy Pana! 2x

3.Pójdźcie do Niego, biedni grzesznicy, *

zmyć grzechów zmazy w czystej Krynicy. *

Nad śnieg zbieleje dusza zmazana. *

Kochajmy Pana! 2x

4.Pójdźcie do Niego, szczęśliwe dusze, *

obmyte  we łzach, w pokuty skrusze. *

Już niewinności  szata Wam dana. *

Kochajmy Pana! 2x

 

13.Jeden chleb, co zmienia się w Chrystusa Ciało,

z wielu ziaren pszenicznych się rodzi. *

Jedno wino co się Krwią Chrystusa stało, *

z soku wielu winnych gron pochodzi. 

Jak ten chleb,  co złączył złote ziarna, *

tak niech miłość złączy nas ofiarna! *

Jak ten kielich łączy kropel wiele, *

tak nas Chryste w swoim złącz Kościele!

2.O Pasterzu, zgromadź w jednej swej Owczarni *

zabłąkane owce, które giną. * 

W jeden Kościół zbierz na nowo i przygarnij, *

byśmy jedną stali się rodziną. 

3.Na ramiona swoje weź, o Panie, *

tych, co sami wrócić już nie mogą. *

Niechaj zjednoczenia cud się stanie, *

prowadź nas ku niebu wspólną drogą!

POLECAMY

  SP Pallotti w Lublinie     Przemiana.pl