"Idźcie więc 
i nauczajcie wszystkie narody" 

(Mt 28, 19)


ZGROMADZENIE SIÓSTR MISJONAREK 
NMP KRÓLOWEJ AFRYKI

    Jest to zgromadzenie wybitnie misyjne. Afryka jest kontynentem, którym zajmujemy się w sposób szczególny. Aktualnie pracujemy w 17 krajach Afryki. Jesteśmy zakonnicami zaangażowanymi w misyjne dzieło Kościoła poprzez śluby zakonne: posłuszeństwa, czystości i ubóstwa.
   Obecnie jest nas 920 sióstr z 24 narodowości. Pochodzimy z różnych krajów Europy, Ameryki, Afryki. Do pracy misyjnej przygotowujemy się w domach formacyjnych istniejących głównie na terenie Europy i Afryki. Nasza jedyna w Polsce wspólnota ma dom w Lublinie na osiedlu Sławinek przy ulicy Powstańców Śląskich 30-32.
    Zamieszkałyśmy w budynku niewiele różniącym się od innych domów tej dzielnicy. Życzliwość, otwartość, chęć niesienia pomocy ze strony naszych sąsiadów jest dla nas wielką radością. Wielokrotnie dzielili się z nami wiedzą i bogatym, życiowym doświadczeniem.

  Dom jako budynek jest sprawą ważną, jednak istotę stanowi obecność sióstr tworzących wspólnotę.
   Żyjemy w grupach międzynarodowych. Wynika to z natury naszego powołania misyjnego. Żyjąc w ten sposób świadczymy o powszechności naszego powołania misyjnego. Nasze wspólnoty są znakiem, że życie ludzi z różnych kultur jest nie tylko możliwe, ale stanowi świadomy wybór. W ten sposób także kandydatki do naszego zgromadzenia przygotowują się na spotkanie z krajem, do którego będą wysłane. Wzajemna 
akceptacja różnorodności w lokalnej wspólnocie jest dobrym początkiem w dalszej formacji misyjnej.
  Przełożoną naszej wspólnoty jest siostra Maite, Hiszpanka. Zima jest dla niej wielkim wyzwaniem. Zawsze ciepło ubrana chroni się przed mrozem. W Polsce jest od dziewięciu lat. 
Bardzo lubi Polskę i Polaków. Ma za sobą 12 lat pracy z młodzieżą w Afryce.    
 Siostra Heidi od dwunastu lat mieszka w Polsce. Jako Niemkę ujmuje ją w Polsce: nasza gościnność, częste obdarowywanie kwiatami, pobożność i radość, których doświadczyła w czasie pieszych pielgrzymek. Według niej nasi mężczyźni to prawdziwi dżentelmeni. Ma za sobą długoletni pobyt w Afryce, gdzie zdolności, serce i wiedzę oddała pracy z dziećmi osieroconymi. Najdłużej pracowała w Algierii.    
  Od trzech lat  w lubelskiej wspólnocie jest siostra z Polski (dokładnie z Tarnawy k/Bochni) siostra Celina Natanek. Z bólem opuszczała piękną, gorącą Tanzanię, aby prowadzić animację misyjną w naszym kraju.
  W naszej wspólnocie jest także siostra Małgorzata Fudalej, Polka pochodząca z Karpnik k/Jeleniej Góry. Siostra Gosia studiuje, aby potem lepiej służyć ludziom Afryki.

   Powołanie misyjne jest wielką łaską. Jednak należy je najpierw odkryć, aby potem właściwie pielęgnować. Takie zadanie stoi przed Anią, która latem wyjedzie do Postulatu do Afryki.

Nasz dom jest wystarczająco duży.

 Także na Ciebie czeka miejsce w naszej wspólnocie, jeżeli czujesz, że jako młoda kobieta jesteś gotowa opuścić wszystko i głosić Chrystusa jako siostra misjonarka w Afryce.
 
  Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia muzeum misyjnego. Są w nim eksponaty z różnych krajów Afryki. Kaplica domowa zawiera również elementy afrykańskie. W naszym domu odbywają się w każdą czwartą sobotę miesiąca spotkania misyjne dla dziewcząt. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy - KARIBU.

 

 Nasz adres:
ul. Powstańców Śląskich 30-32 20-813 Lublin
tel. (81) 533-31-57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.siostrybiale.org


      
(dane personalne - kwiecień 2007)

 


Zgromadzenie Córek Maryi
Wspomożycielki

           www.cmw.waw.pl (kliknij) 

 

 

 

 

 

 


J
esteśmy żywym "dziękuję"
 wobec
Maryi Wspomożycielki
w służbie wszystkim młodym,
zwłaszcza najbardziej ubogim. 
J
est nas 15 tysięcy
obecnych na wszystkich kontynentach
w 89 krajach świata.

Tworzymy razem wspólnotę apostolską,
w której dziewczęta mogą doświadczać radości życia dla Boga w służbie innym.

 

 

 

  Modlitwa życia

  

jest naszym radosnym hymnem

 

uwielbienia. 

 




Przeplata ona chwile dnia, abyśmy mogły być dla drugich.

Cechą charakterystyczną naszego powołania w Kościele jest
                        system prewencyjny,

polegający na obecności wychowawczej, oddziałującej jedynie siłą

perswazji i miłości.

W
spółpracują z nami dziewczęta,
rodzice, wychowawcy świeccy,
byłe wychowanki,
pomocnicy salezjańscy.

 

Z naszych domów tworzymy wspólnie środowiska wychowawcze,
w których dzieli się radość, nadzieję, zadania i oczekiwania.

 

 

        

 

Ważnym elementem naszej duchowości jest misyjność,
wyrażająca się 
w gotowości służenia innym 
w odległych częściach świata.



         

 
 
nmp

ZGROMADZENIE
 
CÓREK 
NAJCZYSTSZEGO SERCA 
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
 
o_kozminski
                  Zgromadzenie powstało 8 grudnia 1885 roku w Wilnie z inicjatywy bł. O. Honoratapaula_malecka Koźmińskiego kapucyna (1829-1916), przy współudziale Matki Pauli Maleckiej (1853-1927) jako wspólnota życia ukrytego przeznaczona do pracy wychowawczo - nauczycielskiej.
 
Mimo ścisłej konspiracji i represji ze strony rządu carskiego, Zgromadzenie rozwijało się prężnie, obejmując swą działalnością tereny Cesarstwa Rosyjskiego, aż po Syberię.

C
elem głównym Zgromadzenia jest chwała Boża, którą wyrażamy poprzez całkowite poświęcenie się Bogu w doskonałej miłości, przez realizację trzech ślubów: czystości, ubóstwa    i posłuszeństwa.
Nie ujawniając na zewnątrz swej przynależności do stanu zakonnego, mamy większą możliwość oddziaływania apostolskiego w różnych środowiskach, zwłaszcza tam, gdzie działalność urzędowa Kościoła jest utrudniona.
Zadania apostolskie realizujemy wśród dzieci i młodzieży, podejmując pracę w przedszkolach, domach dziecka, internatach, szkołach podstawowych, średnich i wyższych.
Obecnie pracujemy w wielu placówkach w kraju i poza jego granicami (Brazylia, Włochy, Niemcy, Francja, Ukraina, Litwa, Białoruś).
s_sercanki_2
W Lublinie, przy Al. Warszawskiej 48, prowadzimy Bursę dla Młodzieży Żeńskiej ze szkół ponadpodstawowych. Zapewniamy dziewczętom całodzienne utrzymanie, dobre warunki nauki, opiekę i wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich. Służymy wszelką pomocą w kształtowaniu właściwych postaw religijno-moralnych, społecznych             i patriotycznych.

s_sercanki_1
 
W naszej Bursie między siostrami i uczennicami panuje atmosfera miłości, współpracy i wzajemnego wspomagania się. Dwa razy do roku organizujemy w naszej kaplicy domowej rekolekcje dla dziewcząt.
Siostry Sercanki 
Al. Warszawska 48 
20-803 Lublin 
tel. (81)533-21-50 
 
 
 
pieta1
Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej

- Siostry Serafitki -
powstało w Zakroczymiu w 1881 r.
z inicjatywy bł. O.kozminski Honorata Koźmińskiego
 
bł. Matki Małgorzaty 
szewczykŁucji Szewczyk.
 
Hasłem 
Sióstr Serafitek jest:
 
"Wszystko dla Jezusa przez bolejące Serce Maryi".
 
 
    Duchowość Zgromadzenia oparta jest na ideałach Św. Franciszka z Asyżu, a główną Patronką jest Matka Boża Bolesna.zgromserafitek
    Charyzmatem Wspólnoty zakonnej jest umiłowanie Chrystusa i naśladowanie Go przez życie w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Siostry, wpatrzone w Maryję stojącą pod krzyżem, pełnią apostolstwo przez modlitwę, praca_siostr2ofiarę              i służbę drugiemu człowiekowi.
 
 
Służą Jezusowi oczekującemu pomocy w bliźnich:
chorych, opuszczonych, niepełnosprawnych, ubogich, cierpiących fizycznie i duchowo. Za przykładem św. Franciszka z Asyżu pragną stawać się radosnymi siostrami ludzi i stworzeń, by świadczyć wszystkimpraca_siostr8 o nieskończonej Miłości Boga.
 
    Posługa wśród chorych i ubogich to szczególny dar Boga dla Zgromadzenia. Siostry podejmują pracę wśród dzieci specjalnej troski.
praca_siostr1   Włączają się w dzieło głoszenia Ewangelii poprzez pracę katechetyczną oraz
wychowawczą w przedszkolach      i świetlicach.
 
Włączają się również w pracę parafialną jako zakrystianki, organistki     i pielęgniarki środowiskowe.
 
   
Zgromadzenie posiada placówki w Polsce, we Włoszech, Francji, Szwecji, Teksasie, na Ukrainie i Białorusi. Obecnie Zgromadzenie liczy około 700 Sióstr i jest podzielone na trzy Prowincje: Oświęcimską, Poznańską i Przemyską. 
Dom Generalny Zgromadzenia:                          Dom Prowincjalny:
 ul. Łowiecka 3  ul. Łukasiewicza 16b
 30-106 Kraków            35-604 Rzeszów
 12 424 92 00  tel. (17) 857 41 51
 

  Na terenie naszej parafii, 
Siostry Serafitki pracują od 1985 r., zamieszkując 
przy ul.
posuga_w_kuchni
 Powstańców Śląskich 27.
   Przełożoną Wspólnoty jest s. Judyta. Obecnie Wspólnota liczy sześć Sióstr. Trzy Siostry (s. Judyta - chirurgia, s. Honorata - neurologia, s. Stella - chirurgia) pełnią posługę pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim na Al. Kraśnickiej i w Szpitalu przy ul. Staszica;  s. Roberta pracuje jako zakrystianka i dekoratorka w kościele parafialnym; s. Antonia zajmuje się kuchnią Sióstr           a s. Rozariana - emerytka franciszek1służy cichą pracą i modlitwą w domu zakonnym oraz pomocą samarytańską osobom samotnym z naszej parafii.


Boże, który jesteś najwyższym Dobrem,

 

Ty wzbudziłeś w Św. Franciszku z Asyżu,

 

pragnienie doskonałego życia według Ewangelii.

 

Daj światło i moc młodym dziewczętom szukającym Słowa prawdy dla swego życia.

 

Przełam swoim Duchem ich obawy, że Twoje wymagania są zbyt trudne.

 

Daj tym, które powołujesz odwagę odpowiedzenia z entuzjazmem i miłością;

 

"Oto ja, poślij mnie". Amen 

 
 
 
dom_plebania
Wspólnota Pallotyńska
Al. Warszawska 31
 
 
stan osobowy wspólnoty z dnia 26.08.2017 r.
 
Ks. dr Artur Manelski

rektor, proboszcz

Ks. mgr lic. Michał Orzoł
wikariusz, doktorant homiletyki KUL
Ks. mgr Sebastian Rolka
wikariusz
Ks. mgr Tomasz Mniszak     
wikariusz
Ks. mgr Paweł Zieja
student Teologii Fundamentalnej KUL

Br. Marek Kuźmiczuk

 

zakrystianin

 

Ks. dr Andrzej Zelek wicerektor, 
dyrektor Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum oraz 
Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego

Ks. mgr Rafał Machłajewski

 

prefekt Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum

 

Ks. dr hab. Sławomir Pawłowski
profesor KUL
Ks. dr hab. Stanisław Zarzycki  
profesor KUL
Ks. prof. dr hab. Roman Dzwonkowski 
emerytowany profesor KUL
Br. Mieczysław Mystkowski
emeryt
POLECAMY

  SP Pallotti w Lublinie     Przemiana.pl